welcome

کجایین ارشدیا؟

نوشته شده در چهارشنبه 1392/06/13ساعت 16:38 توسط نگین رضایی|

او همچنان یکی از پر آوازه ترین دانشمندان دنیاست اما علی رغم موفقیتهایش در عالم علم و دانش در زندگی مشترک و عاشقانه اش همیشه یک شکست خورده بوده است. او بعد از 11 زندگی مشترک خود با میلوا ماریک که او هم یک زن دانشمند بوده است و یکی از اولین زنانی است که در اروپا توانست در رشته ریاضی مدرک بگیرد جدا شد.

 او به همسر خود پیشنهاد کرد به جای جدا شدن به خاطر بچه ها تن به قبول قوانینی دهد که وی طرح کرده بود. در این قوانین او به همسرش به دید یک خدمتکار نگاه کرده و بد ترین خواسته ها را از او خواسته بود.
 


در این لیست آمده است اگر قرار است زندگی کنیم تو باید اتاق مرا تمییز کنی و سه وعده غذا برایم آماده کنی تا در اتاقم بخورم.

لباسهای مرا شسته و اتو بکشی و اتاق خواب مرا مرتب کنی به وسایلم سامان بدهی اما حق دست زدن به میز تحریرم را نداری.

حق حرف زدن با مرا نداری و هرزمان بخواهم بدون هیچ واکنشی باید اتاقم را ترک کنی.

 حق درخواست چیزی از من نداری و در مسافرت ها و بیرون از منزل نباید همراه من باشی.

 این لیست در نوع خود عجیب و باورنکردنی است اما حقیقت دارد .

نوشته شده در دوشنبه 1391/02/11ساعت 0:21 توسط نگین رضایی|

شما در ليما , پايتخت پرو مي توانيد به هر ماركت محلي رفته و از

آكواريومي كه قورباغه هاي زنده را در آن نگاه مي دارند , قورباغه ايي

انتخاب كرده و به همان صورت كه منتظر نوشيدني مقوي خود هستيد ,

مراحل آماده سازي آن را نيز به صورت زنده تماشا كنيد .

صاحب مغازه , ابتدا قورباغه را كشته و پوستش را مي كند و سپس آن را

در مخلوط كني كه حاوي مقدار لوبياي سفيد گرم و تند و مقداري آلو ورا و

همين طور عسل و مكا مي باشد ريخته و مخلوط كن را روشن مي كند .

در مدت زمان كمي قورباغه به مليون ها تكه كوچك تقسيم شده و

نوشيدني آب قورباغه حاضر است . صاحب مغازه آن را در ليواني زيبا ريخته

و به شما مي دهد.


نوشته شده در دوشنبه 1391/02/11ساعت 0:14 توسط نگین رضایی|

تولید تخم نادر مستطیل شکلی در شهرستان آبدانان از توابع استان ایلام ساکنان این منطقه را متعجب کرده است
 در یکی از روستاهای چمکبود شهرستان آبدانان در یک پدیده عجیب و نادر یک مرغ محلی تخم‌هایی با اشکال و اندازه‌های متفاوت می‌گذارد.
صاحب این مرغ در ایلام اظهار داشت: این مرغ محلی از یک ماه گذشته مبادرت به گذاشتن تخم‌هایی با اشکال مختلف و ابعاد مختلف کرده است.
ناهید عزیزی افزود: حدود یک سال است که این از این مرغ محلی نگهدای و مواظبت کرده اما این اتفاق نادر از یک ماه گذشته روی داده است.
 


وی ادامه داد: غذا و خوراک و حتی محل نگهداری این مرغ با دیگر مرغ‌های دیگر تفاوت ندارد اما این مرغ اقدام به گذاشتن تخم‌هایی با اشکال مختلف می‌کند.
این شهروند روستای چمکبود آبدانان اضافه کرد: این مرغ روزانه یک عدد تخم مرغ بدون زرده در ابعاد و اوزان مختلف با اشکال، گرد، مستطیل، هلالی، بیضی و شیاردار می‌گذارد
مسئول اداره دامپزشکی شهرستان آبدانان نیز در این ‌ارتباط‌ گفت: این مرغ خانگی دچار بیماری لاعلاجی شده است.
اسد درویشی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ایلام اظهار داشت:این مرغ دچار عارضه اختلال در تخمدان شده که با توجه به نادر بودن، غیرقابل درمان است.
وی ادامه داد: تخم‌های این مرغ محلی با توجه به احتمال مسموم بودن، غیر قابل استفاده برای انسان است.

نوشته شده در یکشنبه 1391/02/10ساعت 1:0 توسط نگین رضایی|

سلام،عیدهمگی مبارک... :)


کی بریم سر کلاس؟ 18 به بعد یا 24 به بعد؟

نوشته شده در چهارشنبه 1391/01/09ساعت 11:52 توسط نگین رضایی|

۹۹.۵٪ از ما به امید پزشکی رشته ی تجربی رو انتخاب کردیم.حداقل اعترافات یا اظهارات صندلی داغ بچه ها اینو نشون می داد...

اما...

حالا...

به نظرتون راه  رو درست اومدیم؟؟؟  

ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه 1390/10/23ساعت 22:55 توسط نگین رضایی|

این مطلب حاوی عکسهای دلخراش می باشد.....


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه 1390/10/14ساعت 21:51 توسط نگین رضایی|

آن جایگزین چیست؟


بسیاری از افراد برای هضم شیر مشکل دارند. در حالی که شیر و فرآورده های لبنی حاوی مقادیر قابل توجهی کلسیم، مواد معدنی ضروری برای ساخت مناسب تودۀ استخوانی و پیشگیری از پوکی استخوان هستند.

چرا برخی افراد در هضم شیر مشکل دارند؟شیر حاوی لاکتوز است، لاکتوز قندی است که برای جذب شدن به آنزیمی به نام لاکتاز نیاز دارد. در صورت وجود نقص در این فرآیند، شیر خوب هضم نمی‌شود و مشکلات گوارشی ایجاد می‌کند. می‌دانیم که با افزایش سن، توانایی دستگاه گوارش برای هضم لاکتوز کاهش می‌یابد و اگر به طور منظم شیر مصرف نکنیم، منطقی است که با افزایش سن، کمتر و کمتر می‌توانیم این ماده غذایی را هضم کنیم.

در عوض، باید بدانید که ماست امتیاز ویژه ای دارد و آن این است که قابل هضم است زیرا تخمیر آن باعث تبدیل لاکتوز به اسید لاکتیک می‌شود. این ویژگی در پنیر هم وجود دارد.

به جز مشکلاتی که در هضم شیر برای برخی افراد وجود دارد، فواید و مضرات شیر چیست؟
فواید فرآورده های لبنی به مقدار کلسیم فراوان آنها برمی‌گردد. لبنیات در پیشگیری از پوکی استخوان نیز نقش دارند. دربارۀ مضرات شیر باید میزان بالای فسفر و چربی های نامناسب (اشباع و ترانس) را ذکر کرد که هر دوی این عناصر باعث کاهش جذب روده ای منیزیم خواهند شد. اسیدهای چرب، شیر را بسیار پر کالری بالایی می‌کنند، به حدی که فرآورده های لبنی به طور کلی به خاطر عدم تحمل غذایی، حساسیت زاها، دیابت کودکان، اضافه وزن و حملات قلبی عروقی مقصر شناخته می‌شود.

چه چیزی را جایگزین شیر کنیم؟

برای کسانی که شیر دوست دارند، یا برای کسانی که انتخاب دیگری ندارند، چه چیزی می‌تواند جایگزین شیر و لبنیات (به طور کلی یا جزئی) شود تا نیاز به کلسیم را برآورده کند؟
توجه داشته باشید توصیه هایی که از این پس بیان می‌شوند، مختص بزرگسالان هستند. جایگزینی آنچه که ذکر می‌شود برای کودکان بدون تجویز پزشک خطرناک است.
آب معدنی می‌تواند حاوی 500 تا 600 میلی گرم کلسیم در لیتر باشد.
شیر سویا به شرطی که غنی از کلسیم باشد (1.200 میلی گرم در لیتر مانند شیر گاو) مفید است.
شیرِ برنج غنی شده با کلسیم یا شیرِ بادام.
توفو.
ساردین های کامل (360 mg/100g).
فرآورده هایی بر پایۀ بادام، گردو و گردوی برزیلی.
انجیر خشک.
زیتون.
سبزیجاتی مانند اسفناج، تره، چغندر، رازیانه، شاهی، کرفس، شلغم، شنگ و گیاهان چلیپایی (بروکلی، کلم، خوراک یا ترشی کلم...).
خزه های دریایی مانند کمبو، واکام (13 برابر غنی تر از شیر)، نُری و اولو.
گیاهان تازه یا پودرشده: مرزنگوش، ریحان، آویشن (20 برابر غنی تر از شیر)، مریم گلی، اکلیل کوهی، ترخون، رازیانه و دارچین.
و اما کره، به جای کرۀ حیوانی می‌توانید مارگارین روغن زیتون و یا کلزا را جایگزین کنید.
به جای خامۀ تازه هم می‌توانید از "سویای آشپزی" استفاده کنید.
توجه داشته باشید که جذب و تثبیت کلسیم بستگی به دریافت میزان کافی ویتامین D دارد. بنابراین ضروری است که به طور منظم در معرض نور آفتاب قرار بگیرید.

نوشته شده در جمعه 1390/09/04ساعت 22:57 توسط نگین رضایی|


ابتدا ثانیه شمار ساعت خود را نگاه کنید و پس از خواند سئوال و پاسخ، مجددا ثانیه شمار را کنترل کنید و زمان خود را با بهترین پاسخ ها مقایسه کنید


از96 ماهی شما 55 تا غرق شد چند تا ماهی دارید؟

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

بله ؟؟ مشغول جمع و منها بودی؟
تقصیر این مدرسه ها است که عمر شما را به فنا داده اند
تا حالا کسی شنیده که ماهی غرق بشه؟

آبروریزی شد؟

 

 


 

نوشته شده در شنبه 1390/08/21ساعت 23:53 توسط نگین رضایی|


آیا می دانید:کلمه شاهراه از راهی که کوروش کبیر بین سارد پایتخت کارون و پاساگارد احداث کرد گرفته شده است.
آیا می دانید کوروش کبیر در شوروی سابق شهری ساخت به نام کورپولیس که خجند امروزی نام دارد.
آیا میدانید:اولین هنرستان فنی حرفه ای در ایران توسط کوروش کبیر در شوش جهت تعلیم فن و هنر ساخته شد.
آیا می دانید: کوروش پس از فتح بابل به معبد مردوک رفت وبرای ابراز محبت به بابلی ها به خدای آنان احترام گذاشت و در همان معبد که 1000 متر بلندی داشت برای اثبات حسن نیت خود به آنان تاج گذاری کرد.
آیا می دانید:دیوار چین با بهره گیری از دیواری که کوروش در شمال ایران در سال 544 قبل از میلاد برای جلوگیری ازتهاجم اقوام شمالی ساخت. ساخته شده است.
آیا می دانید:اولین سیستم استخدام دولتی به صورت لشکری و کشوری و به مدت 40 سال خدمت و سپس بازنشستگی و گرفتن مسمری دائم را کوروش کبیر در ایران پایه گذاری کرد.
آیا می دانید: کمبوجیه فرزند کوروش به دلیل کشته شدن 12 ایرانی در مصر واینکه فرعون مصر به جای عذر خواهی به دشنام دادن به ایرانیان و تمسخر پرداخته بود با 250هزار سرباز ایرانی در روز 42از آغاز بهار 525 قبل از میلاد به مصر حمله کرد و کل مصر را تصرف کرد و به دلیل آمدن قحطی در مصر مقدار بسار زیادی غله وارد مصر کرد. اکنون در مصر یک نقاشی دیواری وجود دارد که کمبوجیه را در حال احترام به خدایان مصر نشان می دهد.او به هیچ وجه دین ایران را تحمیل نکرد و بی احترامی به آنان ننمود.
آیا می دانید:داریوش کبیر با شور ومشورت تمام بزرگان ایالتها ی ایران که در پاسارگارد بود جمع شده بودند به پادشاهی برگذیده شد و در بهار 520 قبل از میلاد تاج شاهنشاهی ایران را بر سر نهاد و برای همین در مناسبت دو نوع سکه طرح دار با نام داریک (طلا) و سیکو (نقره) را در اختیار مردم قرار داد که بعد ها رایج ترین پولهای جهان گردید.
آیا می دانید: داریوش کبیر طرح تعلیمات عمومی و سواد آموزی را اجباری و به صورت کاملا رایگان بنیان گذاشت که به موجب آن همه مردم می بایست خواندن و نوشتن بدانند که همین مناسبت خط آرامی یا فینیقی را جایگزین خط میخی کرد که بعد ها خط پهلوی نام گرفت داریوش به حق متعلق به زمان خود نبود و 2000 سال جلوتر از خود را می اندیشید .
آیا می دانید:داریوش در پاییز و زمستان 518 _519 قبل از میلاد نقشه ساخت پرسپولیس را طراحی کرد و با الهام گرفتن از اهرام مصر نقشه آن را با کمک چندین تن از معماران مصری بر روی کاغذ آورد.
آیا می دانید:داریوش بعد از تصرف بابل 35000 یهودی برده را که در آن شهر در زیر یوق بردگی شاه بابل بودند آزاد کرد.
آیا می دانید:داریوش در سال دهم پادشاهی خود شاهراه بزرگ کوروش را به اتمام رساند و جاده سراسری آسیا را احداث کرد که از خراسان به مغرب چین می رفت که بعدها جاده ابریشم نام گزاری شد.
آیا می دانید: داریوش برای ساخت کاخ پرسپولیس که نمایشگاه هنر آسیا بود 25000 کارگر به صورت 10 ساعت کار در تابستان و 8 ساعت کار در زمستان به کار گماشته بود و به هر استاد کار هر 5 روز یک بار یک سکه طلا داریک می داد وبه خانواده از کارگران بهغیر از مزد آنان روزانه 250 گرم گوشت همراه با روغن" کره" عسل و پنیر می داده است و هر 10 روز یک بار استراحت داشتند .
آیا می دانید: داریوش در سال برای ساخت کاخ به کارگران بیش از نیم میلیون طلا مزد می داد که به گفته مورخان گرانترین کاخ دنیا محسوب می شد این درحالیست که در همان زمان در مصر کارگران به بیگاری مشغول بودند بدون پرداخت مزد که با شلاق نیز همراه بوده است.
 آیا می دانید: تقویم کنونی (ماه 30 روز) به دستور داریوش پایگزاری شد و ادو هیاتی را برای اصلاح تقویم ایران به ریاست دانشمند بابلی "دنی برن" بسیج کرده بود بر طبق تقویم جدید داریوش روز اول و پانزدهم ماه تعطیل بوده و در طول سال دارای 5 عید مذهبی و31 روز تعطیلی رسمی که یکی از آنها نوروز و دیگری سوگ سیاوش بوده است.
آیا می دانید: داریوش پادگان و نظام وظیفه را در ایران پایگذاری کرد وبه مناسبت آن تمام جوانان  چه فرزند شاه و چه فرزند وزیر باید به خدمت بروند و تعلیمات نظامی ببیند تا بتواند از سرزمین پارس دفاع کند .
آیا می دانید:داریوش برای اولین بار در ایران وزارت راه- وزارت آب –سازمان املاک – سازمان اطلاعات – سازمان پست و تلگراف (چاپار خانه) را بنیان نهاد.
آیا می دانید:داریوش برای جلوگیری از قحطی آب در هندوستان که جزوی از امپراتوری ایران بود سدی عظیم بروی رود سند نهاد.
آیا می دانید:اولین راه شوسه و زیر سازی شده در جهان توسط داریوش ساخته شد.
آیا می دانید:فیثاغوریث که به دلیل مذهبی از کشور خود گریخته بود به ایران پناه آورد و توسط داریوش کبیردارای یک زندگی خوب همراه مستمری دائم شد.
آیا می دانید: در طول سلطنت داریوش کبیر 242 حکمران بر علیه او شورش کردند و او پادشاهی بود که با 242 مورد شورش مقابله کرد و همه را بر جای خود نشاند و عدالت را در سراسر ایران گسترش داد او در آخر پادشاهی به اندازه 10 میلیون لیره انگلستان ذخیره مالی در خزانه دولتی بر جای گذاشت.
آیا می دانید : تحولی که زرتشت در فرهنگ ایران به وجود آورد زنهای ایرانی را در تمام زمینه ها هم تراز مردان کرد و زنها از چنان آزادی برخوردار شدند که مانند آنرا در هیچ جایی از دنیای باستان نمیتوان یافت. درآن زمان یونانیها با زنان خود مانند برده رفتار میکردند و ارسطو میگفت زن نمیتواند روح داشته باشد. (پل دو بروی: تاریخ فلسفه زرتشت، پاریس 1984 رویه 110)

آیا می دانید : هیچ صفحه ای از کتابهای تاریخ نمیتواند گواه دهد که یک نفر بزور به اندیشه زرتشت وارد شده باشد. اگر جز این بود زمانی که ایرانیان امپراطوری جهانی درست کرده بودند، یونان و هند و مصر و تمام خاور میانه و نیمی از آفریقا زرتشتی شده بودند. ( پل دو بروی: تاریخ فلسفه زرتشت، پاریس 1984 رویه 114)

آیا می  دانید در فرمان آزادی کورش (قانون استوانه ای  حقوق بشر). که 2541 سال پیش با خط میخی روی استوانه بزرگی نوشته شده و امروز در موزه لندن است، البته از دفینه های خاک عراق امروزی بود که در آن زمان جزو سرزمین امپراتوری ایران بود . این جمله ها آمده اند: « انسانها آزادند که هر خدایی را که دلخواه آنها است بپرستند، آنها آزادند که در کشور دلخواه خویش زندگی کنند، همگی باید در آرامش و صلح زندگی نمایند.....». ( و. ایلرز : ترجمه استوانه کورش از خط میخی، 1974 : ی. کیله: تفسیر نوشتار استوانه کورش، 1973 )

آیا می دانید: دولت های هخامنشیان و اشکانیان و ساسانیان به زندگی پس از مرگ اعتقاد داشتند
 
آیا می دانید : پس از آزادی یهودیان از اسارت بابل بوسیله کوروش بزرگ، ساختن معبد اورشلیم بوسیله داریوش و جمع آوری تورات بوسیله خشایارشاه، سه پادشاه ایران، پیامبران یهودی همچون ایسایی، ژرمی، ازقیل ودانیل، کورش بزرگ را در تورات « فرستاده خدا و پیام آور آزادی» خواندند. (ژرار ایزرایل: کورش بزرگ، پاریس 1987
نوشته شده در جمعه 1390/08/06ساعت 23:43 توسط نگین رضایی|

به گزارش شتاب به نقل از بونجور لایف: تصویر زیر طرح بسیار جالب روی

بسته بندی های کیک های آفریقایی هست که ملاحظه میکنید. این طرح

بسته بندی جایزه بهترین ایده طرح بسته بندی سال در آفریقای جنوبی

دریافت کرد...

نوشته شده در چهارشنبه 1390/07/20ساعت 23:41 توسط نگین رضایی|

اما بحث داغ انرژی ها!

تمام اتفاق هایی که دور و بر ما میوفته، نتیجه ی انرژی هاست.
دوست مون انرژی
!
شغل مون انرژی
!
همسر مون انرژی
!
اتفاقات، دونه دونه، انرژی!


دوستان عزیز قانونی داریم در فیزیک به اسم قانون "دوبروی"!

قانون دوبروی به زبان ساده میگه که:

بحث مفصلی است که تا جایی که به تکنیک های موفقیت مربوط میشه، براتون توضیح میدم

پس به ادامه مطلب برید


ادامه مطلب
نوشته شده در جمعه 1390/06/04ساعت 20:48 توسط نگین رضایی|

ساعت ۲ نصف  شب در یک اتاق دانشجویی
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

ساعت ۳ نصف شب کل خوابگاه منهای سرپرست
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

ساعت ۴ صبح هنگام خواب
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

وضعیت تحصیل در خوابگاه
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.comزندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.comزندگی جالب
 خوابگاهی (
 طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

اولین روزهای خوابگاه
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

گفت و گوی صمیمانه برسرآماده کردن صبحانه بعد از گذست چند روز
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

پایان گفت و گو
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

امکانات غذایی در خوابگاه
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

طریقه ظرف شستن در خوابگاه
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

اواخر ترم وضعیت ۷۰درصد دانشجویان
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com

و این هم آخر عاقبتش!!
 
زندگی جالب خوابگاهی ( طنز بسیار خنده دار ) ، www.irannaz.com
 

 
نوشته شده در پنجشنبه 1390/05/06ساعت 14:25 توسط نگین رضایی|

من می‌‌توانم خوب، بد، خائن، وفادار، فرشته‌خو يا شیطان‌صفت باشم

 

من می توانم تو را دوست داشته يا ازتو متنفر باشم،

 


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه 1390/01/22ساعت 10:34 توسط نگین رضایی|

قابل توجه دانشجویان عزیز که برای دوره کامپیوتر ثبت نام کرده اند:

با ارزوی تعطیلاتی شاد و پر بار

شروع دوره (کلاس اس پی اس اس)از ۲۳بهمن بوده و عدم حضور به منزله ی انصراف تلقی می شود

نکات حائز اهمیت :

-  انصراف دانشجو از کلاس اس پی اس اس بمنزله ی انصراف از دوره های سال ۹۰ نمی باشد اما در این دوره ها(دوره های غیر از اس پی اس اس ) مدرک به دانشجو اعطا نمی شود و صرفا دوره ی اموزشی می باشند

-در صورت حضور دانشجو در دوره اس پی اس اس و انصراف در طول مدت دوره مبلغ ۴۰۰۰تومان جریمه از فرد اخذ می گردد

نوشته شده در یکشنبه 1389/11/03ساعت 12:22 توسط نگین رضایی|

سلام... چند وقت پیش بحث این بود که تو وب صندلی داغ بذاریم به این صورت که هر دو هفته یه بار یک نفر از بچه های کلاس انتخاب بشه و خلاصه ... البته سوالاتون در دایره ی ادب باشه که می دونم هست.فرد منتخب وظیفه داره که به سوالا جواب بده  البته جواب اونایی که به اسم خودشون نظر گذاشتن. اکثرا موافقن ...شما چطور؟ 

نوشته شده در چهارشنبه 1389/09/03ساعت 12:41 توسط نگین رضایی|

چهار  دانشجو شب امتحان بجاي درس خواندن به مهموني و خوش گذروني رفته بودند و هيچ آمادگي امتحانشون رو نداشتند.
روز امتحان به فكر چاره افتادند و حقه اي سوار كردند به اين صورت كه  سر و روشون رو كثيف و كردند و مقداري هم با پاره كردن لباس هاشون در ظاهرشون تغييراتي بوجود آوردند.
سپس عزم رفتن به دانشگاه نمودند و يكراست به پيش استاد رفتند.
مسئله رو با استاد اينطور مطرح كردند كه ديشب به يك مراسم عروسي خارج از شهر رفته بودند
و در راه برگشت از شانس بد يكي از لاستيك هاي ماشين پنچر ميشه و اونا با هزار زحمت و هل دادن ماشين به يه جايي رسوندنش و اين بوده كه به آمادگي لازم براي امتحان نرسيدند كلي از اينها اصرار و از استاد انكار.
آخر سر قرار ميشه سه روز ديگه يك امتحان اختصاصي براي اين 4 نفر از طرف استاد برگزار بشه،
آنها هم بشكن زنان از اين موفقيت بزرگ، سه روز تمام به درس خوندن مشغول ميشن
و روز امتحان با اعتماد به نفس بالا به اتاق استاد ميرن تا اعلام آمادگي خودشون رو ابراز كنند!
استاد عنوان ميكنه بدليل خاص بودن و خارج از نوبت بودن اين امتحان بايد هر كدوم از دانشجوها توي يك كلاس بنشينند و امتحان بدن كه آنها به خاطر داشتن وقت كافي و آمادگي لازم با كمال ميل قبول ميك نند.
امتحان حاوي دو سوال و بارم بندي از نمره بيست بود:
.
.
.
.
.
.

.

.

.

.

.

.

.
يك)   نام و نام خانوادگي:                          ۲نمره

دو )  كدام لاستيك پنچر شده بود؟           ۱۸نمره

الف) لاستيك سمت راست جلو
ب) لاستيك سمت چپ جلو
ج) لاستيك سمت راست عقب
د) لاستيك سمت چپ عقب

نوشته شده در چهارشنبه 1389/09/03ساعت 11:55 توسط نگین رضایی|

یک نمونه دیگر از ارزشهای ایرانی که خود ما آن را نمی شناسیم ردای فارغ التحصیلی است. لابد تا به حال شما هم دیده اید وقتی یک دانشجو در دانشگاههای خارج می خواهد مدرک دکترای خود را بگیرد، یک لباس بلند مشکی به تن او می کنند و یک کلاه چهارگوش که از یک گوشه آن یک منگوله آویزان است بر سر او می گذارند و بعد او لوح فارغ التحصیلی را می خواند. هنگامی که از ما سوال می شود که این لباس و کلاه چیست؟ چه پاسخی میدهید؟!

هنگامی که از یک اروپایی یا ژاپنی و یا حتی آمریکایی سوال شود این لباس چیست که شما تن فارغ التحصیلانتان می کنید می گویند ما به احترام «آوی سنت» (ابن سینا) پدر علم جهان این لباس را به صورت نمادین می پوشیم. آنها به احترام « آوی سنت» که همان «ابن سینا»ی ماست که لباس بلند رداگونه می پوشیده، این لباس را تن دانشمندان خود می کنند. آن کلاه هم نشانه همان دستار است (کمی فانتزی شده) و منگوله آن نمادی از گوشه دستار خراسانی که ما ایرانی ها در قدیم از گوشه دستار آویزان می کردیم و به دوش می انداختیم. در اروپا و آمریکا علامت یک آدم برجسته و دانش آموخته را لباس و کلاه ابن سینا می گذارند، ولی ما خودمان نمی دانیم.

 

نوشته شده در چهارشنبه 1389/08/05ساعت 10:36 توسط نگین رضایی|

زنجبیل و ترب‌کوهی خاصیت ضد سرماخوردگی دارند

 

نمک عامل همه سرطان‌هاست

 

دو فنجان چاي به اندازه پنج وعده سبزي، حاوي آنتي اكسيدان است

 Flower¤¤¤لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید¤¤¤Flower


ادامه مطلب
نوشته شده در چهارشنبه 1389/07/21ساعت 9:59 توسط نگین رضایی|

از اونجا که اردیبهشت ماه جشن باشکوه و شاد فارغ التحصیلی دانشگاه ایلام رو شاهد بودم عکس هایی ازجشن مراسم فارغ التحصیلی در نقاط مختلف جهان رو براتون انتخاب کردم .البته جشن های شاد و جذاب دانشگاه ایلام که برای دانشجوها فراموش نشدنی هست رو هیچ کجای دنیا نداره

نظر یادتون نره


ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه 1389/04/21ساعت 15:29 توسط نگین رضایی|

شاید برای شما هم پیش آمده که ورزشهای منظمی را داشته باشید اما نه تنها نتیجه ی دلخواه را برای تناسب اندام کسب نکردید، بلکه با گرفتگی عضلات و  خستگی های مفرط روبرو شدید.
 

 

 

 

ناامید نشوید، با بکارگیری روش صحیح در تمرینهای خود می توانید دوباره شروع کنید.

در اینجا به 20 نکته اشاره می کنیم که با بکارگیری آنها و درک اشتباهات در انجام آنها و در ادامه اصلاح این تمرینها، انگیزه ی دوباره ای را برای نیل به هدف تناسب اندام خود کسب خواهید کرد.


ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه 1389/03/16ساعت 20:22 توسط نگین رضایی|

 

باتری های لپ تاپ مثل انسان ها هستند که ناگهانی یا به تدریج از دنیا می روند ، و باز هم مثل انسان ها از قانون مور پیروی نمی کنند چرا که نمی توانید انتظار داشته باشید که سال آینده این باتری ها مثلاً ۲ برابر باتری های امروز شارژ نگه دارند.

هرچند دیر یا زود عمر باتری های لپ تاپ ها در اثر استفاده مداوم به پایان می رسد اما با یک سری مراقبت های ویژه می توان این زمان را افزایش داد و همچنین در فواصل بین شارژ ها استفاده بیشتری از شار‍ژ آنها داشت.

در این مقاله به بررسی بعضی از این مراقبت ها می پردازیم :


ادامه مطلب
نوشته شده در یکشنبه 1389/03/02ساعت 13:37 توسط نگین رضایی|

    جهت توليد کنسرو لوبيا چيتی يکی از پارامتر های بسيار مهم واريته لوبيای مصرفی است که با توجه به آن بايستی زمانهای خيساندن و آنزيم بری و پخت نهايی را تنظيم نمود.

در ضمن لوبيايی مناسب است که دارای پايين ترين درصد ميزان اضافات و مواد خارجی شامل خار و خاشاک و سنگ و دانه شکسته و کپک زده و...باشد و ازنظر رنگ و اندازه يکدست بوده و از نظر قدرت جذب آب حداقل يک برابر پس از ۱۸ ساعت خيساندن باشد.مراحل توليد کنسرو لوبيا چيتی در سس را به طور فهرست وار ميتوان بدين شرح نام برد فقط ذکر اين نکته ضروری است که هر کدام از اين مراحل ميتواند به صورت دستی و يا اتوماتيک (توسط دستگاه) انجام پذيرد:

 


ادامه مطلب
نوشته شده در سه شنبه 1389/02/14ساعت 16:52 توسط نگین رضایی|

نوشته شده در یکشنبه 1389/02/05ساعت 12:22 توسط نگین رضایی|

سد ایلام
ادامه مطلب
نوشته شده در دوشنبه 1389/01/30ساعت 12:47 توسط نگین رضایی|

منابع کارشناسی ارشد صنايع غذايی


تکنولوژی غلات


۱-مقد مه ای به تکنولوژی فراورده های غلات


مهندس رسول پایان


2-تکنولوژی نان


مهندس ناصر رجب زاده


3-تکنولوژی غلات


نیکو آراسته


تکنولوزی روغن


1-تکنو لوژی روغن های خوراکی


محمد حسین حداد خداپرست


2-جزوه درسی دکتر حداد خداپرست(بخش دوم)1376


دانشگاه فردوسی مشهد


3-تصفیه روغن و تولید مار گارین


میر نظامی ضیابری


4-چربی ها و روغن های خوراکی


میر نظامی ضیابری


5-  چربی ها و روغنهای نباتی خوراکی و تصفیه روغن


خانم فرشته مالک


تکنولوزی شیر


1-تکنولوژی شیر و فراوردهای لبنی


دکتر سید علی مرتضوی


2-شیر و فراوردهای آن


خانم گیتی کریم


3-روشهای آزمایش شیر


آقای عباس فرخنده


کنسروسازی


1-کنسروسازی


رسول پایان


2-صنایع کنسروسازی


جواد حصاری(دانشگاه تبریز)1382
 


تکنولوژی قند


1-جزوه درسی مهندس بهزاد تکنولوژی قند1380


دانشگاه فردوسی مشهد


2-صنایع شکر وقند


دکتر شیخ الاسلام


3-تکنولوژی قند


مهندس رضا اسماعیل زاده کناری   دانشگاه گرگان


اصول نگهداری


1-مبانی فیزیکو شیمیایی نگهداری مواد غذایی


دکتر محمد صفری  دانشگاه تهران


2-اصول نگهداری مواد غذایی


مهندس رستم فرجی هارمی


4-جزوه دکتر قدوسی  اصول نگهداری مواد غذایی 1379


اصول مهندسی


1-درآمدی بر مهندسی صنایع غذایی


ترجمه:دکتر مرتضوی  دانشگاه فردوسی


2-مبانی مهندس صنایع غذایی


سید کمال الدین سید رضوی انتشارات عمیدی


3-جزوه درسی دکتر شاهدی اصول مهندسی صنایع غذایی


دانشگاه صنعتی اصفهان 1375


4-جزوه درسی دکتر کلباسی  اصول مهندسی صنایع غذایی1374
 


اصول طراحی کارخانه


1-جزوه درسی دکتر سید رضوی  اصول طراخی کارخانه های مواد غذایی


دانشگاه ارومیه 1375


2-جزوه درسی مهندس جلالی    اصول طراخی کارخانه های مواد غذایی


دانشگاه فردوسی مشهد 1377شیمی مواد غذایی


1-شیمی مواد غذایی


دکتر فاطمی


2-شیمی مواد غذایی


دکتر قنبرزاده


میکروبیولوژی مواد غذایی


1-میکروبیولوژی مواد غذایی


جی ترجمه دکتر مرتضوی


2-میکروبیولوژی مواد غذایی


خانم گیتی کریم
 


ریاضیات


1-ریاضیات دانشگاهی


مهندس نیکو کار


زبان انگلیسی


1-زبان تخصصی صنایع غذایی


انتشارات سمت


 
تستهای کارشناسی ارشد


1-تستهای سه جلدی  گامی بسوی کارشناسی ارشد صنایع غذایی


 انتشارات بارثاوا مهندس سید مهدی جعفری مهندس مسعود فلاح


2-تستهای تکنولوژی صنایع غذایی دکتر مرتضوی

 

و در دانشگاه ایلام تمامی این دروس ارائه خواهد شد

نوشته شده در شنبه 1389/01/28ساعت 11:14 توسط نگین رضایی|


آخرين مطالب
» کتاب اصول مهندسی
»
»
»
»
»
» جوانی یعنی.....
» تمام
» روزهای وداع!!!
» ارغوان
Design By : Pars Skin